Ապրիլի 20-ին ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ալի Քայիդիին եւ նրան ուղեկցող անձանց:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարեւորվել են միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդումն ու փոխգործակցության ընդլայնումը, որոնց, ըստ զրուցակիցների, կարող է նպաստել նաեւ փոխայցերի ակտիվացումը: Մասնավորապես որոշվել է, որ առաջիկա մայիսին Իրան-Հայաստան բարեկամական խումբը կայցելի Հայաստան:
Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ալի Քայիդին, անդրադառնալով Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին, նշել է, որ դատապարտում են տեղի ունեցած կոտորածները:
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, բարձր գնահատելով ԻԻՀ-ի վերաբերմունքը նման ոճրագործությունների դատապարտման եւ դրանց դեմ պայքարի հարցում, նշել է, որ Հայոց ցեղասպանությունը 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունն է, եւ հետագայում այլ ցեղասպանություններ ու նման ոճրագործություններ տեղի չէին ունենա, եթե ժամանակին աշխարհը չլռեր եւ դատապարտեր այն:

20 апреля руководитель фракции РПА В.Багдасарян принял руководителя группы дружбы Иран – Армения парламента ИРИ Али Каиди и сопровождающих его лиц.
В ходе встречи обоюдно подчеркнута важность укрепления межпарламентских связей и расширения взаимодействия, чему, согласно собеседникам,   может способствовать также активизация взаимных поездок. В частности, решено, что в предстоящем мае группа дружбы Иран – Армения посетит РА.
Руководитель группы дружбы Иран – Армения Али Каиди, обратившись к 100-й годовщине Геноцида армян, отметил, что осуждает имевшую место резню.
Руководитель фракции РПА В.Багдасарян, высоко оценив отношение ИРИ в вопросе осуждения подобных преступлений и борьбы с ними, отметил, что Геноцид армян – первый в ХХ веке, и последующих  геноцидов и других преступлений не было бы, если в свое время мир не молчал бы и осудил их.